Nonwoven Bantlı Kurutucular Yükselişte

 

Bantlı Kurutucular Yükselişte

Tekstil ve nonwoven endüstrilerinin lider terbiye ve ısıl işle hatları üreticilerinden olan BRÜCKNER, Cenevre’deki INDEX fuarına katılmayı çok önemli görmektedir. Ziyaretçiler, 4-7 Nisan 2017 tarihlerinde 1. Holdeki 1580 numaralı standında, yeni teknolojileri ve ürünleri hakkında kapsamlı bilgi alabilecekler.

 

Nonwoven sektörü için BRÜCKNER portföyü her türlü uygulama sistemlerini, ısıl işlem hatlarını, kurutucaları ve aynı zamanda kesim ve partileme ünitelerini kapsamaktadır. BRÜCKNER, 2017 INDEX fuarında, müşterilerine ve ilgiliere, bantlı kurutucu alanındaki yeni gelişmeleri ve iyileştirmeleri anlatacaktır. Bantlı kurutucular, konvansiyonel silindir kurutuculara göre son yıllarda artan şekilde kabul görmektedir.

 

SUPRA-FLOW BH yüksek performanslı kurutucunun tasarımı, özellikle hafif gramajlı su jetli bağlanmış ürünlerin hava geçirerek kurutulması için geliştirilmiş, optimize edilmiştir. Bu tip bantlı kurutucular; yüksek buharlaştırma kapasitesi, yüksek enerji verimliliği, nazik ürün taşıma sistemi ve mükemmel kurutma homojenliği ile bilinirler. Dolayısıyla silindirli kurutucalara bir alterniften fazlası oldukları açıkça görülmekte ve kullanıcılara bir sürü fayda sağlamaktadırlar.

 

Fotoğraf: BRÜCKNER SUPRA-STREAM BH hava geçiren (konveksiyon) bantlı kurutucu

Bir başka yeni gelişme de ısıl bağlanmış taranmış nonwoven ürünler için, ADL ürünler için, SUPRA-FLOW BE-ADL bantlı kurutucudur. Bu kurutucunun tasarımında, nazik kumaş taşımasının, hassas sıcaklık kontrolünün ve titiz hava kontrolünün özellike üzerinde duruldu. Bu kurutucudaki hava sirkülasyonuda hava geçirme prensibini kullanmaktadır.

Son 20 yıl içerisinde Brückner uluslararası nonwoven endüstrisine çok sayıda hat ve kurutucu tedarik etti. Nonwovenların son kullanım alanları, inşaat sektöründen giyim ve otomobile, tıbbi tekstillerden temizlik ve bakım ürünlerine ve filtre malzemelerine kadar çok çeşitlidir. Bu ürünlerde de çok farklı uygulama sistemleri kullanılır: şablon baskı ve silindir daldırma (slop-pad / kiss roll) kaplamalar, kaplama makineleri, floklama üniteleri, toz serpme (powder scatter) üniteleri, sprey kabinleri veya köpük emprenye üniteleri veya fularlar. BRÜCKNER, amaca bağlı olarak müşterilerin özel ihtiyaçlarını ve proseslerini karşılayacak farklı kurutucularda sunmaktadır. BRÜCKNER portföyünde, diğer sistemlerin yanı sıra, bir veya birkaç geçişli düz kurutucular, dikey kurutucular, silindir kurutucular, baraban kurutucular, hava sermeli nonwoven kurutucular, kızıl ötesi radyasyonlu kurutucular, yüksek sıcaklıklıklı kurutuclar ve bunların farklı kombinasyonları da yer almaktadır.

 

BRÜCKNER, özellikle çok geniş çalışma enlerine sahip hatları ile son yıllarda çok başarılı bir ün yakalamıştır. Bir çok geniş an hatları dünya çapında çalışmakta ve en genişi 7 metreden fazla çalışma enine sahip olup geo-nonwoven’ların termofikse işlemi için tasarlanmıştır.

 

Ürünleriniz ve üretiminiz için teknolojilerimizi tanıtmak ve ürünlerimiz hakkında detaylı bilgileri paylaşmak için uzmanlarımız BRÜCKNER standında sizleri bekliyor.