OPTI-COAT

Direkt ram girişine entegre edilen yapısı ile ilk defa ramda hassas ve elastik örme kumaşların kaplanmasına imkan vermiştir. Elbette dokuma veya normal örme gibi diğer kumaş çeşitlerinde de kullanılabilir. Döner şablon ile stabil veya instabil (sönen) köpük uygulanabilir. İnstabil köpük uygulaması ile %10-%30 gibi düşük nemle uygulama yapılabilir. Klasik emprenye fuları ile karşılaştırıldığında bu teknoloji hem enerji tasaruffu, hem daha yüksek üretim hızları hem de düşük atık kimyasal avantajlarına sahiptir.
 
Döner şablon ile düşük gerilim ve kumaş yüzeyine dost kaplama
Elastik örgü kumaşlar ve hassas dokuma kumaşların ramda direkt kaplama imkanı
Pat veya köpük (stabil, metastabil, instabil) uygulama imkanı
Şablon sayesinde tek renk baskı imkanı
Düşük nem (%10-30) ile minimum uygulama imkanı sayesinde eneerji tasarrufu ve hız-üretim artışı
Tamamen uniform bir uygulama kalitesi



OPTI COAT KA/KC



OPTI COAT KA/KC kaplama ünitesi, kompakt ve güçlü tasarımı ve kolay kullanımı ile kombine bir bıçaklı kaplama ünitesidir. Hem havada (knife-over-air) hem de silindir üzerinde (knife-over-cylinder) kaplama yapabilir. Havada bıçaklı kaplama düşük uygulama miktarları için uygun iken, orta ve 2000 gr/m2'ye kadar ağır uygulama miktarları için silindir üzeri uygulama kullanılır. Su bazlı uygulamalar, köpükler ve pat kullanılabilir. Bu unite mevcut hatlara da mükemmel şekilde entegre edilebilir.

Kumaş eni boyunca sabit kaplama kalınlığı
3.4 metreye kadar çalışma genişliği
Patlamaya dayanıklı tasarım ile alınabilir
Dokuma kumaşlar ve stabil örgü kumaşların kullanımında uygundur, yelken bezi, zımpara, hava yastığı, teknik tekstiller gibi farklı alanlarda kullanılabilir